Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Με το… δεξί Σβιόντεκ και Παολίνι - antilalospress.gr
Μοίρες
+19°C

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Με το… δεξί Σβιόντεκ και Παολίνι

27 Ιουλίου 2024 -

Επιτυχημένο… ποδαρικό έκαναν οι Ίγκα Σβιόντεκ και Τζαζμίν Παολίνι στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού, σφραγίζοντας αμφότερες το εισιτήριο για τον δεύτερο γύρο της διοργάνωσης στην γαλλική πρωτεύουσα.

Ίγκα Σβιόντεκ και Τζαζμίν Παολίνι πήρε το εισιτήριο για τον δεύτερο γύρο στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024, παίρνοντας νίκες απέναντι σε Καμέλια Μπέγκου και την Άνα Μπόγκνταν.

Η Πολωνή τενίστρια, αν και βρήκε σθεναρά αντίσταση από την Μπέγκου στο δεύτερο σετ, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 6-2, 7-5, σε ένα ματς διάρκειας μίας ώρας και 46 λεπτών. Στον επόμενο γύρο η Νο.1 του κόσμου θα βρεθεί αντιμέτωπη με την νικήτρια του ματς Ποδορόσκα – Παρί.

Αναφορικά με την Ιταλίδα, το ματς δεν κύλησε καλά στο πρώτο σετ για εκείνη. Η φιναλίστ του Wimbledon πήρε το προβάδισμα με 7-5 και μετά με τον ρυθμό στο πλευρό της… καθάρισε με 6-3 για να κάνει το 2-0 σετ. Η 28χρονη θα παίξει στη συνέχεια με μία εκ των Μάγκντα Λινέτ ή Μίρα Αντρέεβα.