Laver Cup: O Αλκαράθ έφερε νέα ισοπαλία στο Βερολίνο - antilalospress.gr
Μοίρες
+19°C

Laver Cup: O Αλκαράθ έφερε νέα ισοπαλία στο Βερολίνο

21 Σεπτεμβρίου 2024 -

Ο Κάρλος Αλκαράθ νίκησε τον Μπεν Σέλτον με 2-0 σετ και η Team Europe ισοφάρισε την Team World στο 4-4, στη δεύτερη ημέρα του Laver Cup στο Βερολίνο.

Ο Κάρλος Αλκαράθ άνοιξε με νίκη την παρουσία του στο Laver Cup του Βερολίνου, επικρατώντας επί του Μπεν Σέλτον με 6-4, 6-4.

Ο Ισπανός χάρισε τη νίκη και τους δύο βαθμούς στην Team Europe, ισοφαρίζοντας τη σειρά απέναντι στην Team World, με το σκορ στους πόντους να βρίσκεται στο 4-4.

Η δεύτερη ημέρα του Laver Cup στην Uber Arena του Βερολίνου άρχισε με τη νίκη του Φράνσις Τιάφο επί του Ντανίλ Μεντβέντεφ με 3-6, 4-6, 5-10, με τον Αμερικανό να δίνει προσωρινά το προβάδισμα με 4-2 στους πόντους για την Team World.

H δράση θα συνεχιστεί στις 20:00 με τον αγώνα του Αλεξάντερ Ζβέρεφ με τον Τέιλορ Φριτζ και θα ολοκληρωθεί με το διπλό, ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Κάσπερ Ρουντ θα αντιμετωπίσουν τους Μπεν Σέλτον και Αλεχάντρο Ταμπίλο.

Κάθε νίκη την πρώτη μέρα δίνει έναν βαθμό, τη δεύτερη δύο βαθμούς και την τρίτη τρεις βαθμούς, αντίστοιχα. Νικήτρια ομάδα αναδεικνύεται αυτή που θα φτάσει πρώτη τους 13 βαθμούς. Σε περίπτωση ισοπαλίας 12-12, θα διεξαχθεί ένας επιπλέον αγώνας διπλού που θα κριθεί σε ένα σετ με τάι μπρέικ.