Τένις: Στα ημιτελικά του τουρνουά της Λάρνακας η Παπαμιχαήλ - antilalospress.gr
Μοίρες
+19°C
Τένις: Στα ημιτελικά του τουρνουά της Λάρνακας η Παπαμιχαήλ

22 Μαρτίου 2024 -

Στα ημιτελικά του τουρνουά των 25.000 δολαρίων στη Λάρνακα πήρε η Δέσποινα Παπαμιχαήλ, επικρατώντας με 6-2, 6-0 της Αντρέα – Χριστίνα Μίτου στα προημιτελικά του θεσμού.

Εβδομήντα επτά λεπτά χρειάστηκε η Δέσποινα Παπαμιχαήλ για να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά του τουρνουά στη Λάρνακα, επικρατώντας με 6-2, 6-0 της 32χρονης Ρουμάνας Αντρέα – Χριστίνα Μίτου.

Η Ελληνίδα αθλήτρια συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις στο κυπριακό τουρνουά. Μάλιστα, η ίδια μπήκε φουριόζα στο ματς με 4-0 σερί, πραγματοποιώντας δύο breaks. Η Μίτου κατάφερε να μειώσει σε 4-2, αλλά η Παπαμιχαήλ βρήκε άμεση απάντηση για να πάρει προβάδισμα στα σετ με 6-2. Στο δεύτερο σετ η Παπαμιχαήλ δεν αντιμετώπισε καμία δυσκολία, πράγμα που αποδεικνύει και το τελικό 6-0.

Στα ημιτελικά η Δέσποινα Παπαμιχαήλ θ’ αντιμετωπίσει την Ιταλίδα Ντέμπορα Κιέζα, η οποία πήρε τη νίκη επί της Νομά Ακούγκουε Νοά με 6-1, 6-4 στον προημιτελικό της Παρασκευής.