Η Σάκκαρη με Ναβάρο στον δεύτερο γύρο του Ντουμπάι - antilalospress.gr
Μοίρες
+19°C
Η Σάκκαρη με Ναβάρο στον δεύτερο γύρο του Ντουμπάι

19 Φεβρουαρίου 2024 -

Η Εμμα Ναβάρο επικράτησε της Κατερίνα Σινιάκοβα με 2-1 σετ και θα είναι η πρώτη αντίπαλος της Σάκκαρη στο 1000αρι τουρνουά του Ντουμπάι.

Στην μετά-Χιλ εποχή, η Μαρία Σάκκαρη θα δώσει τον πρώτο της αγώνα με την Εμμα Ναβάρο.

Η Ναβάρο κέρδισε την Κατερίνα Σινιάκοβα στον πρώτο γύρο του τουρνουά στο Ντουμπάι με 2-1 σετ (4-6, 7-5, 6-4) μετά από μια μάχη 2 ωρών και 42 λεπτών.

Αν και είχε μέτρια ποσοστά στο σερβίς (57% κερδισμένους πόντους πίσω από το πρώτο service με 35/61 και 47% στο δεύτερο με 21/45), κατάφερε να φτάσει στη νίκη, εκμεταλλευόμενη τυα 7 από τα 14 break point που είχε στο ματς.

Ναβάρο και Σάκκαρη αναμετρήθηκαν για πρώτη φορά πέρυσι, στα προημιτελικά του τουρνουά στο Σαν Χοσέ, με την Αμερικανίδα να παίρνει την πρόκριση με 6-4, 0-6, 7-6(4).

Στα άλλα ματς της ημέρας, εκτός συνέχειας έμεινε η Χαντάντ Μάια που ηττήθηκε από την Παολίνι με 6-4, 4-6, 0-6, όπως και η Αλεξάντροβα από την Φρετς (6-7, 3-6), αλλά και η Λινέτ από την Χιμπίνο (2-6, 6-3, 4-6), σε μια πρώτη ημέρα με αρκετές εκπλήξεις.